До Міжнародного дня людей з особливими потребами
Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає Міжнародний день людей з особливими потребами. Згідно з даними ООН, від 10 до 15 відсотків населення Землі, а це майже 1 мільярд осіб, мають тією чи іншою мірою обмежені фізичні можливості, з них близько 3 мільйонів проживає в Україні.
На обліку в органах Пенсійного фонду України в області перебуває 45839 одержувачів пенсії по інвалідності з середнім розміром пенсійної виплати 2545,30грн. 2314 волинян пересуваються на колісних кріслах.
Пенсійний фонд України ставить перед собою завдання не лише щодо забезпечення реалізації конституційного права осіб з інвалідністю на пенсійне забезпечення, а й створення умов для їх соціалізації.
Варто зауважити, що всі сервісні центри Фонду в області вже значною мірою обладнані та наразі переоснащуються відповідно до вимог інклюзивного обслуговування для забезпечення повного соціального спектру надання послуг громадянам з інвалідністю.
Окрім розумного пристосування приміщень, доступність послуг Пенсійного фонду забезпечується запровадженням електронних сервісів, які цікаві та корисні для різних вікових груп.
Після нескладної процедури реєстрації на веб- порталі Пенсійного фонду України (за допомогою кваліфікованого електронного підпису, або за кодом, отриманим при реєстрації відповідної заяви у найближчому відділі обслуговування громадян (сервісному центрі), відкривається доступ до інформації про страховий стаж, заробіток, які містяться в реєстрі застрахованих осіб, документів пенсійної справи, надається можливість замовлення та отримання в електронному вигляді довідок або витягу з реєстру застрахованих осіб, подати запит для підготовки в паперовій формі довідок, інших документів, які заявник зможе одержати під час особистого звернення. Скориставшись “Пенсійним калькулятором” можна самостійно обчислити орієнтовний розмір майбутньої пенсії. При наявності кваліфікованого електронного підпису засобами веб – порталу можна подати заяву з необхідними документами для призначення чи перерахунку пенсії в «один дотик», що передбачає одноразове звернення до сервісного центру для ідентифікації особи.
В 2020 році запрацювали нові сервіси: “Електронна трудова книжка” - як сучасний формат трудової книжки, що дає право кожній застрахованій особі вести облік трудової діяльності в електронній формі, та «Автоматичне призначення пенсії» - після заповнення анкети – заяви та надання сканованих документів за запропонованим переліком, рішення щодо призначення пенсії приймається автоматично і не передбачає особистого звернення до органів Фонду.