Пенсійний фонд інформує

Охорона праці в офісі. 10 простих способів зменшити ризик травматизму

Робота на персональному комп'ютері є одним з шкідливих виробничих факторів, який завдає шкоди здоров'ю офісного персоналу. У всьому світі, використання ПК на робочих місцях, які ще 10 років тому не комплектувалися комп'ютерами, призводить до значного зростання дрібного виробничого травматизму та появи різних професійних захворювань.

15:16 05.12.2023

Про перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам

Статтею 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що з 1 квітня, без додаткового звернення особи до органів Пенсійного фонду, проводиться перерахунок пенсій особам, які після призначення/попереднього перерахунку пенсії продовжували працювати та набули не менше ніж 24 місяці страхового стажу, але після призначення/попереднього перерахунку пройшло не менше ніж 2 роки.          Відповідно до статті 24 зазначеного Закону після 1 січня 2004 року обчислення страхового стажу здійснюється за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування на підставі поданих страхувальником звітів та після надходження даних про сплату єдиного внеску.          З 1 січня 2021 року набрали чинності зміни до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” та Податкового кодексу України, якими передбачено подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб щокварталу (замість щомісячної). Строки подання такої звітності згідно з Податковим кодексом України становлять 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу. Тому дані про страховий стаж за I квартал 2021 року будуть відображені в Реєстрі в травні?червні поточного року.

14:14 25.05.2021

Зміни в організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги

Кабінетом Міністрів України 29 березня 2021 року прийнято постанову №277 “Про додаткові заходи щодо організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України”.

16:48 19.04.2021

Перерахунок пенсії з 1 січня 2021 року згідно Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”

Із 1 січня 2021 року в Україні на тисячу гривень зросла мінімальна зарплата. Тепер її розмір становить шість тисяч гривень. Відповідно, до 2400 грн підвищилася мінімальна пенсія для пенсіонерів, які не працюють і мають достатню кількість стажу. Зокрема, для осіб, що досягли віку 65 років, за наявності в чоловіків 35 років, а в жінок 30 років страхового стажу мінімальний розмір пенсії за віком становить 40% від мінімального заробітку. Пенсіонерам, які працюють, після звільнення з роботи пенсію перераховують зважаючи на розмір мінімальної зарплати, визначеної на дату звільнення чи припинення діяльності.

09:32 29.01.2021

До Міжнародного дня людей з особливими потребами

Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає Міжнародний день людей з особливими потребами. Згідно з даними ООН, від 10 до 15 відсотків населення Землі, а це майже 1 мільярд осіб, мають  тією чи іншою мірою обмежені фізичні можливості, з них близько 3 мільйонів проживає в Україні.

09:23 02.12.2020

Онлайн-сервіси — це найефективніший варіант доступу до комплексу послуг, які людина може отримати швидко, не покидаючи домівку.

Органи Пенсійного фонду України пропонують скористатися зручними і доступними електронними сервісами для громадян та отримати  послуги в електронній формі :

09:51 30.10.2020