Додай читання!

Дата: 08.10.2019 15:10

Додай читання!

Наша Заболоттівська публічна бібліотека долучилась до Всеукраїнської ініціативи "Додай читання". Це громадський рух, що створює середовище для активізації дитячого читання та співтворчості дітей і дорослих. Автором проекту і джерелом творчих експериментів та ініціатив зазвичай є казкарка Джінні – дитяча письменниця Євгенія Пірог. Допомагають пані Євгенії громадські координатори руху: бібліотекарі, письменники, художники, актори, вчителі, музейники, меценати, студенти, батьки, активісти – талановиті й небайдужі люди звідусіль. За допомогою місцевих волонтерів сонячні та барвисті книжкові будиночки з’явились і в нашому селищі."Книжкові шпаківні" – це стильні полички з дитячими книжками і журналами у вільному доступі для читання в громадських місцях. Допомогли  в оформленні книжкових поличок  вчителі образотворчого мистецтва нашої громади – досвідчена і талановита майстриня живопису (і не тільки) Марія Бебес з села  Заліси зі своїми кращими ученицями Ангеліною Семенюк та Тетяною Мельничук. А також  вчитель Заболоттівської ЗОШ-НВК – І-ІІІ ст. дитячий садок  Алла Білітюк , яка хоч і робить перші кроки на педагогічній ниві, але має великий хист до малювання з своїми вихованцями. Це члени мистецького гуртка - Головій Назар, Стрільчук Дарія,  Білітюк Олег, Корпач Максим, Корпач Анастасія та Янчук Ілля. Ці небайдужі люди завітали в нашу публічну бібліотеку, щоб взяти участь в Всеукраїнській  ініціативі «Додай читання», що створює середовище для активізації дитячого читання та співтворчості дітей і дорослих. А також додає дітям книжки, друзів та розвиток. Всі вони творили красу – розмальовували книжкові шпаківні, які  розміщуються разом з книжечками в місцях, де буває багато дітлахів. З-під пензликів наших художників народжувалось справжнє диво – розквітали чарівні квіти, червоніла калина, розправляла крила жар-птиця, хитро мружив око котик та примостився на гілочці балакучий шпак. Одну із шпаківень разом з дитячими книгами та журналами з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек  була  подарована  лікарні нашого селища. Вона була розміщена в поліклініці біля дитячого кабінету, щоб дітки та їхні батьки могли з користю провести час, чекаючи на прийом до лікаря. Хороша справа об’єднала  і дорослих і дітей.А ще вона знайшла підтримку в автора проекту Євгенії Пірог. Відтепер наші книжкові будиночки мають свої номери 175 і 176. А ще ми перші в області, хто долучився до Всеукраїнської ініціативи Додай читання - Add Reading. Також ми здобули #72573 у світовому проекті Little Free Library (співзасновник Todd Bol), партнером котрого є "Додай читання". Табличку і дитячі книжки від письменниці ми вже отримали. Маленькі читачі в захваті від подарунків. Особливо зворушив лист від пані Євгенії та її побажання нашим читайликам. Будемо і надалі вдячні всім, хто поділиться своїми книжковими скарбами, як для дітей, так і для дорослих. Кожен з бажаючих може долучитись до нашої акції  і зробити добру справу, подарувавши книжечку для малюків. Додаємо читання – привертаємо увагу до дитини та розвитку бібліотек.