Заболоттівська громада
Ратнівський район, Волинська область

БІЛОРУСЬКІ ШКОЛЯРІ ОЗНАЙОМИЛИСЯ З ПОЛІСЬКИМИ ТРАДИЦІЯМИ ТА ЗВИЧАЯМИ

              28 квітня 2018 року в агромістечку Дівін Кобринського району Республіки Білорусь відбувся черговий захід проекту «Від пізнання культури сусіднього народу - до зміцнення партнерства і взаєморозуміння», який упроваджується за фінансової підтримки Європейського Союзу у рамках Програми Територіального співробітництва країн Східного партнерства «Білорусь-Україна».

           Аби сприяти взаєморозумінню між жителями прикордоння, усвідомленню своєї ідентичності через спільне пізнання національних традицій та звичаїв, цей захід передбачав виступ  шкільного хору «Передзвін» (с. Заліси) з поліськими веснянками та гаївками перед учнями та педагогами агромістечка Дивин та проведення майстер-класу з розпису писанок.

       У давніх українців календарний рік починався весною: з відродження навколишньої природи і пробудження матері-землі від зимового сну, з першою оранкою і сівбою. Тому, весну зустрічали радісно і пишно, з піснями, танцями, іграми. Такі пісні називали веснянками. Саме в чарівний світ веснянок запросили учні середньої школи с. Заліси. Вони познайомили мешканців Дивина з поліськими звичаями зустрічі весни, з прекрасними масовими хороводами, народними іграми та обрядами. У виступі показали веселі перегукування хлопців та дівчат, адже саме у таких гуляннях давні українські дівчата та хлопці обирали собі пару. Дівчата водили Кривого танцю, Огірочки та Плетеницю, співали навипередки веснянки, а хлопці показали свою ерудицію, відгадуючи загадки та спритність у народній грі «Зайчик» та «Просо».

        Після цього майстриня Марія Бебес запросила всіх у чарівний світ писанкарства. Розповіла про види розписування яєць, знаки, які використовуються у писанкарстві та, що вони означають. 50 школярів та педагогів долучилися до майстер-класу та виготовили власні писанки.

Участь дітей у цьому заході дала змогу ознайомитися з народними звичаями   та традиціями сусіднього прикордонного регіону та долучитися до культурного діалогу.

          МАЙСТЕР-КЛАС З РОЗПИСУ ПИСАНОК в рамках проекту «Від пізнання культури сусіднього народу - до зміцнення партнерства і взаєморозуміння», який упроваджується за фінансової підтримки Європейського Союзу у рамках Програми Територіального співробітництва країн Східного партнерства «Білорусь-Україна».

 

 

 

https://youtu.be/EHBQZwLeLBo 

https://youtu.be/Ua43BrXtj84

https://youtu.be/DzG9JojSOwM

https://youtu.be/BOC2j21uAfU« повернутися до списку новин